Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 07.07.2025, 19:03

Василенко Уляна Василівна


Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика
---------------
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 


Конспекти

Головна » Файли » Образотворче мистецтво

Пейзаж. Історія пейзажу. Зимовий пейзаж. 6 клас
[ Викачати з сервера (29.3 Kb) ] 29.11.2014, 00:34
Розділ 1. Анімалістика. Пейзаж.
Урок 1 6 клас
Тема: Пейзаж. Історія пейзажу. Зимовий пейзаж.
Мета: формувати поняття про пейзажний жанр і його види: морський(марина), мальовничий вид (ведута), міський(урбаністичний);
ознайомити з художниками - пейзажистами від ІV ст.. в Китаї до сучасних художників;
засобами мистецтва формувати шанобливе ставлення до природи і її відтворення на полотнах майстрів живопису.
Обладнання:
1.Для вчителя:комп’ютер, проектор, телевізор, репродукції картин, зразки учнівських робіт.
2.Для учня:альбом, акварельні або гуашеві фарби, пензлик, серветки, баночка для води, свічка, фломастери.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.
Форма уроку: урок-мандрівка.
Методи: пояснювально – ілюстративний, репродуктивний, евристичний.
Візуальний ряд: комп’ютерна презентація, репродукція картини?, фотографії краєвидів рідного міста, схеми поетапності зображення живописного пейзажу, таблиці з відтінками кольорів, дитячі пейзажі, виконані в техніці живопису «по вологому» та техніці відбитків.
Музичний ряд: прослуховування класичної музики на тему «Зима» Вівальді.
Міжпредметні звязки: музичне мистецтво, природознавство.
Хід уроку
I. Організація класу. (30 сек.)
Слово вчителя.
Лиш почули ви дзвінок, поспішали на урок,
І тепер вас з нетерпінням очікують нові творіння,
А щоб добре малювати, треба все наготувати:
Фарби, пензлі, олівці. Ось які ви молодці!
Тож часу дарма не гаймо , і урок розпочинаймо!
Кожного уроку образотворчого мистецтва ми працюємо разом. Хочу побажати вам і сьогодні бути впевненими, працьовитими, уважними та охайними, тобто я бажаю вам УСПІХУ.
II. Актуалізація опорних знань. (3 хв.)
1. Метод: асоціативне гроно «Пейзаж»(1хв.)
2. Метод: евристична бесіда «У майстерні художника - пейзажиста». (2 хв.)
- Завжди цікаво відкривати таємниці мистецтва, таємниці майстерності. У кожного художника є свої секрети, і ми про них, звісно, дізнатися не можемо, але спробуємо трохи в них зазирнути, зокрема, в секрети художників – пейзажистів, які пишуть картини у жанрі живопису.
- Який жанр образотворчого мистецтва називається живописом? (Живопис – це жанр образотворчого мистецтва, твори якого виконані фарбами.)
- Якими фарбами пишуться картини у жанрі живопису? (Аквареллю, гуашшю, акрилом, олією.)
- Що є виражальними засобами живопису? (Колір, мазок, фактура.)
- Що вам відомо про кольори, на які групи вони розподіляються? Назвіть, які кольори належать до кожної із груп. (Основні і похідні, теплі і холодні, хроматичні і ахроматичні.)
- Що зображують у своїх творах художники – пейзажисти? (Художники – пейзажисти малюють живу природу, краєвиди.)
- Назвіть прізвища відомих художників – пейзажистів. (І. Шишкін, І. Левітан, І. Саврасов, А. Куїнджі, І. Айвазовський, Т.Шевченко, С. Васильківський, М. Пимоненко та ін.)
- Яку саме природу можна намалювати у пейзажі? Давайте переглянемо слайди і дамо відповідь на це запитання. (Можна намалювати сільську, міську, гірську, морську природу, а також фабрики, заводи, промислові підприємства.)
- Отже, тепер ми можемо назвати види пейзажів. (Сільський, міський(урбаністичний), гірський, морський(марина), індустріальний пейзаж.)
- Сформулюйте визначення пейзажу, як жанру живопису. (Пейзаж – це жанр живопису, в картинах якого зображується жива природа.)
IIІ. Повідомлення теми та завдань уроку. (1 хв.)
- Що для вас є успіхом на уроці? (Учні висловлюють свої думки.)
- Тема нашого уроку «Пейзаж. Історія пейзажу. Зимовий пейзаж». Для досягнення успіху нам необхідно сформулювати завдання уроку. Це може зробити кожен із вас. Використовуючи формулу, давайте з'ясуємо мету уроку. «Після уроку я зможу: - пояснити... , - назвати..., - виконати...»
Отже, сьогодні на уроці ми
• продовжимо ознайомлюватися з поняттям пейзаж;
• вчитимемося виявляти задум в композиції, передавати відповідний настрій засобами художніх технік;
• ознайомимося із поняттям «монохромний живопис».
IV. Мотивація навчальної діяльності. (30 сек.)
- Як ви думаєте, з якою метою ми вивчаємо жанри образотворчого мистецтва, зокрема пейзаж?
V. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1.Повідомлення вчителя про історію пейзажу.(6 хв.)
(поступовий перегляд слайдової презентації),
Пейзаж - жанр живопису, присвячений зображенню приро¬ди, міст, архітектурних комплексів тощо. Слово «пейзаж» - французького походження, воно означає « місцевість». Пейзажі бувають різні. Пейзажі, на яких зображено море, називають мариною, а ті, на яких зображені мальовничі види, — веду- тою. Пейзажі сучасних міст отримали назву урбаністичних (від латинського урбанус - міський). Пейзаж може доповню-ватися постатями людей і тварин, навіть цілими сценами, але головним «героєм» в ньому завжди залишається природа.
Ще митці наскельного живопису зображували людей і тварин в ото¬ченні річок, дерев, трави. Художники в Давньому Єгипті вико¬ристовували зображення природи в сценах жнив, полювання, рибальства. Тривалий час пейзаж виконував лише другорядну роль. Йому не приділяли особливої уваги.
Пейзаж як самостійний жанр мистецтва вперше виник у Китаї в VI ст. Китайські художники зображували добре відомі своєю красою краєвиди. Такий пейзаж потребував тривалого споглядання, створював особливий настрій. Під впливом китайського склався і японський пейзаж. У Візантії середньовічні художники застосовували систематичне зображення природи: кілька дерев означали ліс, гірки-скелясту місцевість, башта-місто . Такі пейзажі можна також побачити на українських іконах.
У цей самий час майстри в Західній Європі вже натуралістич¬но (схожими на справжні, нату¬ральні) зображували рослини в своїх картинах. Потяг до реальної картини природи був властивий і майстрам епохи Відродження. Про¬те пейзаж ще продовжував викону¬вати роль тла в портретах і сюжет¬них композиціях .
Уперше в Європі природа стає головною «дійовою особою» в кар¬тині лише триста років тому. Однак тогочасні художники при¬крашали і підправляли природу, намагалися намалювати її кра¬сивішою, ніж бачили. Лише в XIX ст. художники почали зо¬бражувати навколишню природу такою, якою вона є, якою вони її бачили .
Французькі живописці почали малювати природу з натури, на відкритому повітрі - на пленері.
У наш час пейзаж часто вико¬ристовують як засіб відображення думок і настроїв художника. Утім реалістичні краєвиди цінуються глядачами завжди.
Розвиток пейзажного живопису в Україні пов’язаний з робо¬тами Т. Шевченка (серія «Мальовнича Україна»). Розквіт цього жанру припадає на кінець XIX ст. Красу України відтворили у своїх полотнах С.Васильківський, П. Левченко. Найкращі традиції реалістичного пейзажного мистецтва про¬довжили українські майстри С. Шишко , Т. Яблонська, І. Бокшай та ін.
2. Сприйняття мистецтва. Метод «фасилітативна дискусія»
Аналіз картини Констянтина Маковського «Діти, що тікають від грози». (2 хв.)
- Що відбувається на картині?
- Що можна сказати відносно місця, де це відбувається?
- Коли це відбувається?
- Що здається близьким, а що далеким?
- Що робить художник, щоб показати предмети близькими чи далекими?
- Де знаходився автор під час написання картини?
- Про що б ви хотіли запитати у автора картини?
- Яку назву ви б дали даній картині?
3. Слово вчителя. Ми помилувалися картиною Маковського, яка є твором мистецтва, ніби згадали літо. Але зараз зима. А як ви думаєте, чи може фотографія так майстерно передати зимові краєвиди нашого міста.(перегляд демонстраційного матеріалу: фотографії краєвидів рідного міста, дитячі пейзажі виконані, в техніці живопису. (1 хв.)(на дошці)
4. Аналіз схеми лінійної побудови зимового пейзажу. (1 хв.)(додаток)
- Прокоментуйте схеми лінійної побудови живописного пейзажу та можливе виконання його в кольорі. (Учні коментують поетапність малювання пейзажу.)
5. Фізкультхвилинка.
VI. Практична робота учнів. (25 хв.)
1. Тренувальні вправи. Виконання вправи одним кольором (тонова розтяжка насичених тонів і відтінків одного кольору.) (4 хв.)
- Перед тим, як приступити до виконання творчого завдання, потренуємося у вмінні розтягувати насичений тон і відтінки одного кольору.
- Як досягти світлоти кольору в акварелі? (Додаванням певної кількості води.)
2. Постановка практичного завдання. (1 хв)
Зробіть замальовку зимового пейзажу, застосовуючи парафінову свічку. Збережіть роботу, бо вона знадобиться пізніше для оформ¬лення різдвяної композиції.
Інструменти та матеріали: аркуш паперу, акварельні фарби, олі¬вець, гумка, пензлі, парафінова свічка.
План роботи олівцем:
• На аркуші паперу скомпонуйте зображення.
• Порівняйте пропорції різних частин зображення між собою, ши¬рину до висоти.
• Зверніть увагу на те, яку пору доби ви зображуєте, що характер¬но для неї.
• Який колорит матиме ваша робота? Як зобразите задній план?
• На палітрі заздалегідь випробуйте колірні співвідношення і обе¬ріть ті, які найліпше відповідають вашому задуму.
• Наприкінці подивіться загалом на свою роботу, виправте помил¬ки, зробіть уточнення. Визначте акценти.
2. Самостійна робота учнів. Створення замальовки зимового пейзажу(20 хв.)
Інструктаж перед початком практичної роботи.
ЕТАПИ РОБОТИ НАД ПЕЙЗАЖЕМ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПАРАФІНОВОЇ СВІЧКИ
1. Парафіновою свічкою намастіть папір по намічених обрисах у тих місцях, ле буде «сніг».
2. Нанесіть на вільні від парафіну місця перший шар фарби, наприклад , синьої.
3. Додаючи інші відтінки, затемнюйте поступово ті ділянки роботи, які мають бути темними (наприклад, нічне небо).
4. Деталі прорисуйте фломастером.
* Учні диференційовано виконують самостійну роботу під музику Вівальді «Зима»
VII. Підсумок уроку. (5 хв)
1. Виставка завершених творчих робіт. (1 хв.)
2. Оцінювання учнівських робіт. (2 хв.)
- Що надихнуло вас на створення саме такого пейзажу і на використання саме такої кольорової гами? (Учні висловлюють свої думки, презентують завершені роботи.)
3. Рефлексія(2 хв.)
- Отже, які терміни ми використовували сьогодні на уроці?
- Чи виправдалися ваші очікування, які ви визначили на початку уроку?
- Пропоную вам висловити свої думки щодо сьогоднішнього уроку:
Я знаю, що...
Я вмію...
Мій настрій... тому що...
Тему «Пейзаж – жанр живопису » необхідно вивчати для того, щоб...
4. Домашнє завдання. Підготувати повідомлення про художників-пейзажистів Куїнджі, Айвазовського та Шевченка.
Принести альбом, акварельні фарби, пензлі.
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Yljana_Vasulivna
Переглядів: 5481 | Завантажень: 577 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2025
    Конструктор сайтів - uCoz